Aké je tajomstvo samozavlažovacieho ČREPNÍKA?: Trend či šikovný POMOCNÍK?
26. 4. 2024, 20:00 (aktualizované: 30. 5. 2024, 20:41)

Zdroj: Canva
Rastliny potrebujú pre svoj rast dostatok vlahy. Občas sa však stane, že záhradu a rastlinky v nej zabudneme poliať. A čo tak vyskúšať samozavlažovací kvetináč, ktorý sa sám postará o závlahu?
Zdroj: Canva
Zdroj: Canva
Zdroj: Canva
Galéria k článku

Zdroj: canva
Chcete, aby mali všetky rastliny dostatok závlahy, no zároveň nemáte čas tráviť v záhrade polovicu dňa? A čo tak vyskúšať samozavlažovacie kvetináče? Tie sú v záhradách momentálne obľúbenou záležitosťou a to najmä kvôli tomu, že nám šetria čas a ich použitie je skutočne jednoduché. Prečo by ste teda mali zvoliť do záhrady takýto kvetináč?
Zdroj: Canva
Samozavlažovací kvetináč vám uľahčí starostlivosť o rastliny.
Veľkou výhodou samozavlažovacích kvetináčov v porovnaní so zložitými závlahovými systémami je to, že nemajú elektronické časovače, v ktorých sa mnohí pestovatelia nevedia orientovať. Pozitívom je rozhodne aj to, že ich využijete pri pestovaní na záhrade, i vo vnútorných priestoroch.
Ako funguje?
Jeho súčasťou je pestovateľská nádoba, do ktorej sa vysádzajú rastliny a tiež rezervoár s vodou. Väčšina takýchto kvetináčov má pestovateľskú nádobu spojenú hadičkou, alebo knôtom s nádržkou na vodu. Práve pomocou nich sa voda dostáva do pôdy a to presne také množstvo, aké rastliny potrebujú. Vy sa tak o závlahu rastlín v črepníkoch nemusíte vôbec starať. Po čase však skontrolujte rezervoár a vodu priebežne dopĺňajte.
Zdroj: Canva
Samozavlažovacie kvetináče minimalizujú riziko preliatia a vysušenia rastlín.
Hlavné výhody samozavlažovacích nádob:
- šetria čas, keďže sa o závlahu rastlín nemusíte starať,
- znižuje sa riziko preliatia a tiež vysušenia rastlín,
- môžu ich využívať aj úplní začiatočníci,
- použiť ich viete v exteriéri, ale tiež v interiéri.