Reklama

Doprajte si šťastie, zdravie a bohatstvo! Tieto izbovky by tomu mohli napomôcť!

Tučnolist dodá do vzťahu stabilitu a nezištnú lásku.

Zdroj: Shutterstock

Reklama
záhradkár logo

redakcia Záhradkár

Kolektív autorov

Izbové rastliny nielenže zvýšia kvalitu vzduchu a nádherne dotvoria váš interiér, ale niektoré z nich môžu pomôcť chrániť aj pred negatívnymi energiami. Pritiahnite si do života šťastie, zdravie a bohatstvo! Neveríte? Vyskúšajte...

Symbolom šťastia nie sú iba talizmany, ale aj niektoré rastliny. Ak si vyberiete niektorú z týchto a venujete jej správnu starostlivosť, neodvďačí sa vám len svojou krásou a vôňou, ale možno aj niečim viac...

Tučnolist (Crassula)

Jednou z rastlín, ktorá vraj podľa čínskeho učenia feng šuej prináša do domácnosti radosť, bohatstvo a prosperitu, je tučnolist vajcovitý  (Crassula ovata), známy aj pod názvom „dolárový strom“. Tento názov dostal preto, že má zelené listy, ktoré sa podobajú minciam. Verí sa, že každý nový list bohatstvo ešte viac zvýši. Má malé biele alebo ružové kvety so sladkou vôňou, ktoré kvitnú cez zimu alebo skoro na jar.  Ak chcete, aby mali úplne červenú farbu, doprajte mu čo najviac svetla. V obľube je však nielen kvôli svojej kráse, ale aj z dôvodu, že je veľmi  jednoduchý pre pestovanie. Keďže patrí medzi sukulenty, vodu si zhromažďuje v dužinatých listoch vajcovitého tvaru a naozaj si vystačí len s minimom vody. Substrát medzi dvomi zálievkami musí úplne vyschnúť. Postačí teda rastlinu zaliať dvakrát mesačne. V zime je dôležité obmedziť zálievku a preniesť ho na svetlé miesto s teplotou 10 až 15°C.

Zdroj: Shutterstock

Tučnolist vám prinesie bohatstvo a šťastie.

Zdroj: profimedia.sk

Táto rastlina dominuje v každom priestore.

Lucky Bamboo (Dracaena sanderiana)

Ďaľším v našom zozname je Lucky Bamboo – izbová rastlina, ktorá môže rásť  iba z vody. Šťastný bambus, pochádzajúci z Afriky, nepatrí medzi bambusy ako by sa na prvý pohľad mohlo zdať, ale medzí dracény. Pestovať ho môžete hydroponicky vo váze alebo klasicky v črepníku. Pokiaľ ju pestujete v stredne svetelných podmienkach, bude krásne a rýchlo rásť. Rastlina je známa tým, že priťahuje zdravie, lásku a bohatstvo, a pritom si vyžaduje len malú starostlivosť. Ľahko sa aj rozmnožuje. Ak ju pestujete vo vode, pre zdravý rast rastlinke pravidelne meňte čerstvú vodu a doprajte jej jedenkrát za dva týždne hnojivo pre palmy a zelené rastliny.

Zdroj: profimedia.sk

Soleirolia oživí každý kútik v byte.

Rodinné šťastie

Soleirolia soleirolii je rastlinka známa pod názvom "rodinné šťastie", ktorej sa darí len v rodine, ktorá je šťastná a kde panuje láska. Ide o šikovnú trvalku, pochádzajúcu zo Stredozemia, Sardínie a z Korziky, ktorá oživí každý kútik v byte. Má lesklé okrúhle listy, je mierne plazivá, rýchlo sa rozrastá a  počas najväčšieho rozkvetu vyzerá ako jemný zelený koberček, či perinka, do ktorej by ste si najradšej ľahli. Okolo mája - júna je celá posiata drobnými kvietkami. Pestovanie nie je náročné a rýchlo sa rozmnožuje. Vyberte jej miesto na okne, kde na ňu priamo nesvieti slnko. Príliš silné slnečné lúče buď listy spália, alebo spôsobia ich zažltnutie, poprípade budú listy sfarbené do červena alebo do fialova. Dobre jej neurobí ani príliš veľa tieňa. Ak má málo svetla, jej výhonky zblednú a rastlina budí chorý dojem. Nepremiestňujte ju však prudko, aby ste jej neublížili. V letných mesiacoch by sa mala teplota pohybovať v rozmedzí 18 – 20 °C, v zimných o niečo nižšia 15 – 18 °C. Vyššie teploty spôsobujú nepekný, necelistvý vzhľad rastliny. Rastlinka potrebuje vysokú vlhkosť vzduchu a neustále mierne vlhký substrát. 

Autor článku

redakcia Záhradkár

Kolektív autorov
Sme tím vášnivých záhradkárov, ktorí sa delia o svoje vedomosti a lásku k záhradníctvu. Našim cieľom je prinášať odborné rady, praktické skúsenosti, inšpiráciu a aktuálne trendy v oblasti úžitkových i okrasných záhrad a všetkého, čo súvisí s rastlinami.