História tejte skromnej rastlinky je veľmi bohatá. V rôznych krajinách jej dávajú rôzne prívlastky. Hovorí sa o nej ako o najstaršej liečivej rastline, rastline dlhého života či dokonca nesmrteľnosti, prameni večnej mladosti či zázraku z púšte. Egyptská princezná Kleopatra si vraj dužinu z listov aloe pridávala do kúpeľa a na jej účinky nedala dopustiť.
Jednoduché pestovanie
Rastlinka je veľmi skromná a nemá veľké nároky na pestovanie. Patrí medzi sukulenty. Jej prirodzené prostredie je prevažne púštne, kde je rastlinka neustále vystavená slnečnému žiareniu. Preto aj rastlina nevyžaduje výdatnú zálievku a neznáša premokrenie. Vyhovuje jej svetlé a teplé miesto.
V bytových podmienkach je ideálne umiestniť ju na južné či juhozápadné okno. V lete jej môžete dopriať letnenie na slnečnom balkóne či terase. Veľký pozor treba dať na prievan, ktorý rastline prekáža.

Okrem nenáročnosti, ktorú aloe vera ponúka je obľúbenou rastlinkou na pestovanie aj vďaka svojim liečivým účinkom. Tie sú ukryté v dužinatých listoch, konkrétne v gély, ktorý listy obsahujú. Avšak na to, aby boli listy na gél naozaj bohaté je treba rastlinke dopriať vhodné podmienky. Ako sme už spomínali, dopriať rastline svetlo, teplo, zabrániť prievanu aj preliatiu. Liečivý gél môžete využiť, ak je rastlina zdravá.
Získajte liečivý gél
Je veľa spôsobov, ako môžete s gélom naložiť. Úplne jednoduchý je aj nasledovný. Z aloe vera odrežte veľký tučný list, ktorý po dĺžke prerežte. Lyžičkou naberte gél a ten zmiešajte s kokosovým olejom. Zmes skladujte v chladničke, kde vydrží aj 3 mesiace.

Gél je inak vhodný aj na vnútorné použitie. Avšak dôkladne ho oddeľte od zelenej časti listov. Môžete ho pridať napríklad do smoothie.