
Tillandsie pochádzajú z Južnej a Strednej Ameriky. Na svojich listoch majú jemné šupinky, trichómy, vďaka ktorým prežívajú. V období dažďov nimi nasávajú vlhkosť zo vzduchu a v období sucha zas šupinky chránia rastlinu a uzatvoria póry, aby z nich vlhkosť neunikala. Pre svoj rast teda nepotrebujú zvláštnu starostlivosť a žiaden substrát.
Kúpeľ raz za týždeň
Majú rady teplo, takže ich umiestnite na slnečné miesto. Predpokladáme, že vo vašom byte, kde budú umiestnené, nie je dostatočné množstvo vzdušnej vlhkosti. Práve preto sa tillandsiei v našich podmienkach zvyknú rosiť mäkkou vodou.

Druhou možnosťou je kúpeľ. Raz za týždeň je dobré tillandsiu ponoriť do mäkkej alebo dažďovej vody minimálne na 30 minút. Po kúpeli je dôležité vytriasť vodu zo záhybov, pretože tillandsia má tendenciu v opačnom prípade zahnívať.
Ako vonku, tak doma
Tillandsie žijú vo voľnej prírode prichytené na stromoch alebo skalách. Preto jej vytvorte najprirodzenejšie prostredie a prichyťte ju na kamienok, ktorý ste ulovili pri prechádzke lesom. Alebo na drievko vyplavené z rieky.

Spravidla tillandsie so zelenými listami, napríklad Tillandsia brachycaulos, pochádza z lesov, v ktorých často prší. Mali by ste jej vytvoriť podobné podmienky a rosiť ju preto častejšie. Tillandsia streptophylla alebo Tillandsia capitata sú zas prispôsobené pre pobyt v suchu a silnejšom vetre.
Kvitnú len raz za život
Kvitnú. A to veľmi krásne! No iba raz za život a po odkvitnutí umierajú. V tomto čase sa však zvykne vytvoriť dcérska rastlinka, z ktorej budete mať rovnakú radosť ako z pôvodnej tillandsie. Je možné ich pestovať aj zo semien, čo je však omnoho náročnejšie.

Na čo si dávať pozor
Aj keď ich mnohokrát vidíme ako súčasť aranžmánov v sklenených nádobách (aeráriách), takýto spôsob ich pestovania neodporúčame. Tillandsie potrebujú pre svoj život prúdiaci vzduch a primerané svetlo. V nádobe vzduch neprúdi a v prípade zasvietenia slnka na ňu sa lúče odrážajú od skla a sú pre rastlinku príliš silné.