Reklama

Tajomstvo pestovateľského úspechu: Ak chcete mať krásne ANTÚRIE, pozor najmä na...

Antúria, ktorú ste si nedávno zakúpili, pravdepodobne pekne kvitne. Aby si svoj svieži a pekný vzhľad zachovala aj naďalej, tak je potrebné sa o ňu starať.

Zdroj: Shutterstock

Reklama
záhradkár logo

redakcia Záhradkár

Kolektív autorov

Práve kúpené antúrie vás iste tešia farebnými kvetmi. Ale čo robiť, aby vám vykvitla aj staršia rastlina? Spoznajte päť najdôležitejších podmienok, aby sa jej u vás darilo.

Video Player is loading.
Stream Type LIVE
Advertisement
Current Time 0:00
Duration 0:00
Remaining Time 0:00
Loaded: 0%
    • Chapters
    • descriptions off, selected
    • subtitles off, selected
    TEASER | Zázračné HNOJIVO na izbovky si vyrobíte len z troch ingrediencií!
    Zdroj: NMH/záhradkár

    1. Svetlo, tak akurát

    Antúrie vo svojej domovine nie sú vystavené priamemu dopadu slnečných lúčov, a takéto podmienky uvítajú aj u vás. Dobre sa im darí na stanovišti s dostatkom mäkkého rozptýleného svetla napríklad na stolíku umiestnenom ďalej od okna.

    2. Pozor, aby ste je nepreliali

    Zálievka je dôležitá, ale pozor, aby korene rastliny nezačali zahnívať. To sa môže stať vtedy, keď bude substrát premokrený a nepriepustný. Antúria, naopak, vyžaduje dobre priepustný, ľahký a vzdušný substrát. Ak budete takúto zeminu udržiavať stále primerane vlhkú ako v pralese, rastline sa bude znamenite dariť.

    3. Vodu uvíta aj na listy

    Zálievková voda musí byť mäkká, ideálne dažďová. Ak použijete vodu z vodovodu, prefiltrujte ju, minimálne ju nechajte dobre odstáť. Okrem klasickej zálievky využívajte vodu i na rosenie alebo pretieranie listov vlhkou handričkou.

    4. Správna teplota

    Okrem dodržania odporúčaného spôsobu zalievania treba dodržať aj správnu teplotu. Tropická antúria potrebuje dostatočne vysokú teplotu. V zime sa môže pohybovať minimálne okolo 15 °C, celoročne je však bez problémov vhodná izbová teplota v rozmedzí 20 až 22 °C.

    6. Doprajte jej živiny

    Kvitnutia podporí pravidelné prihnojovanie tekutým hnojivom. Pozor, v zimnom období nehnojte.

    Autor článku

    redakcia Záhradkár

    Kolektív autorov
    Sme tím vášnivých záhradkárov, ktorí sa delia o svoje vedomosti a lásku k záhradníctvu. Našim cieľom je prinášať odborné rady, praktické skúsenosti, inšpiráciu a aktuálne trendy v oblasti úžitkových i okrasných záhrad a všetkého, čo súvisí s rastlinami.