1. Správne stanovište

Najvhodnejším miestom pre túto rastlinu je časť záhrady, ktorá je v doobedňajších hodinách oslnená a v poobedných v polotieni. Ideálny je napríklad poobedňajší tieň stromov, no horec by nemal byť vysadený priamo pod nimi. Ak budete vysádzať viac kusov rastlín, doprajte im vzájomnú vzdialenosť aspoň 60 cm.
2. Vhodná pôda

Vysaďte horec do ílovitej pôdy, ktorá dobre drží vlahu a má mierne kyslé pH (okolo 5), čo dosiahnete pridaním rašeliny. Môžete využiť aj hotový substrát s danou kyslosťou, prípadne ju podľa potreby rovnako upraviť pridaním rašeliny.

3. Ochrana proti hlodavcom
Hoci sú horce všeobecne považované za dlhoveké rastliny, v niektorých oblastiach ich životnosť ohrozujú hlodavce. V praxi sa preto osvedčilo vysádzanie rastlín do perforovaných plastových košov s rozmermi 40 x 40 cm, ktoré sa predávajú na pestovanie vodných rastlín v záhradných jazierkach.

- Viacnásobné využitie
- Pestovanie v košoch zároveň uľahčuje manipuláciu s rastlinami v prípade odberu koreňov na ďalšie použitie!

4. Dostatok vlahy a živín
Rastlinám vyhovuje mierne vlhká pôda. Nedostatok vlahy počas letných miesacov sa prejaví náhlym vädnutím listov. Zalievajte priamo ku koreňom, lebo pri zavlažovaní zvrchu veľké listy odvádzajú striekanú vodu mimo rastliny a vlhkosť zeminy z okolia tak dobre nepresakuje cez steny dovnútra plastových košov.

Mladé rastliny je dobré prihnojiť univerzálnym hnojivom na kyslomilné druhy. Nedostatočná výživa dusíkom sa prejaví žltnutím listov.

5. Starostlivosť o rastliny

Na mladých rastlinách si občas rady pochutia vošky a roztoče. V takom prípade by sme mali zasiahnuť dostupnými prírodnými alebo chemickými insekticídmi.
Okolie mladých rastlín udržujeme v bezburinnom stave, staršie horce už dokážu buriny potláčať aj samy.