Kôra
Výluh z kôry má dezinfekčné účinky. Látky obsiahnuté v kôre podporujú pri liečbe rakoviny, pri vysokom krvnom tlaku infekciách bakteriálneho a vírusového pôvodu a tiež pri respiračných chorobách. Kôra zlepšuje imunitu, je vhodné užívať ju pri astme a kašli. Z kôry si môžete pripraviť napríklad magnóliový prášok - sušenú kôru rozomeľte v mlynčeku na prášok. Užívajte približne 2 gramy denne. Pri nervových ochoreniach odporúčame odvar z kôry - kôru 10 minút povarte vo vode, ďalších 10 minút nechajte lúhovať a potom sceďte.

Kvety
Majú význam už v tradičnej čínskej medicíne. Sú vhodné na liečbu úzkosti, depresie, na zníženie napätia, stresu, pre zlepšenie spánku či problémy počas menštruácie alebo klimaktéria. Z kvetov si môžete pripraviť napríklad tinktúru, kedy do liehu alebo pálenky vložíte lupienky magnólie a v priebehu 3 týždňov necháte lúhovať. Nakoniec sceďte.

Listy
Listy sú v kombinácii s kôrou a kvetmi vhodné využiť pri príprave pleťového tonika, ktorý má upokojujúce a protizápalové účinky. Príprava je veľmi jednoduchá - základom je tinktúra, ktorú po scedení rozriedite s destilovanou vodou v pomere 10:1 (10 dielov vody a 1 diel tinktúry).