Reklama

Susedky mi ZÁVIDIA! Muškáty mi kvitnú až do neskorej jesene a to vďaka týmto trikom

Vďaka našej rade sa o hojnosť muškátov nemusíte báť

Zdroj: Canva

Reklama

Teraz v lete nejeden balkón či okná zdobia muškáty. Pokiaľ by ste chceli také muškáty, že vám ich bude závidieť každý sused, tak vyskúšajte náš OVERENÝ trik.

Video Player is loading.
Stream Type LIVE
Advertisement
Current Time 0:00
Duration 0:00
Remaining Time 0:00
Loaded: 0%
    • Chapters
    • descriptions off, selected
    • subtitles off, selected
    TEASER | Vyrobte si domáci bazový džem ako od babičky!

    Všetko začína kvetináčom

    Hovorí sa, že muškáty sú nenáročné rastliny a že si nevyžadujú špeciálnu starostlivosť. Avšak vidieť prebohaté muškáty na balkónoch, tak to už nie je bežným javom. Môže tomu brániť veľa faktorov, kedy vám nebudú muškáty kvitnúť. Prvým z nich je určite výber kvetináča Ideálne sú kvetináče s priemerom okolo 14 cm a s výškou 15 cm. Za zmienku stojí aj to, z akého materiálu je vytvorený kvetináč. Najlepšie sa cítia v hlinených kvetináčoch

    Zdroj: Canva

    Treba vedieť ako na muškáty, aby bohato kvitli

    S polievaním si dávajte tiež pozor a neprežeňte to. Urobí viacej škody. Radšej nech je muškát suchý, než preliaty, lebo akurát vtedy začne hniť. Pri takýchto extrémnych horúčavách treba rastlinu polievať každý deň. Keď už toľko nepraží, tak pokojne bude stačiť každý druhý až každý tretí deň. Aby ste v tom nemali zmätok, tak dobrým odhadcom, čo sa týka vody je pôda. Keď je suchá, stačí ju poliať. Dariť sa im bude pri ranných lúčoch slnka. Priame slnko by spálilo kvety a listy.

    Pravidelná údržba je základom

    Ďalšou vecou, ktorú treba robiť je priebežne odstraňovať odkvitnuté kvety, ale aj žlté a suché listy. Tie by nám vedeli brať živiny pre ešte stále živé kvietky a to predsa nechceme. Mali by ste pamätať, že muškáty pestujeme v takej zmeske zo záhradnej zeminy, rašeliny a piesku. Pôdu priebežne uvoľňujeme, aby sa vzduch dostal aj ku koreňom.

    Zdroj: Canva

    Najviac starostlivosti potrebujú primárne na jar a hlavne v čase leta

    Čo sa týka hnojenia, tak používame substrát, ktorý obsahuje veľké množstvo draslíka a fosforu a čo najmenej dusíka. V tomto prípade sa ideálne hodí hnojivo, ktoré je určené pre kvitnúce rastliny. Dokonca sa dá podporiť kvitnutie, keď do približne 1 litra vody dáte iba jednu kvapku jódu. V zimnom období si potrebujú rastlinky oddýchnuť a preto by sa nemal hnojiť. Počkáme až do jari. Muškátom bude v čase odpočinku stačiť polievanie 2krát za týždeň. V zime nikdy neodstrihujeme žiadne časti rastliny. Na jar začneme strihať staré listy a na stonkách nesmie byť viac ako 5 púčikov.