Reklama

Zatočia s migrénou! Nasušili ste si v lete tieto bylinky?

Správnym čajom zaženiete bolesť hlavy aj migrénu.

Zdroj: SHUTTERSTOCK

Reklama

Niektoré bylinné a korenené čaje môžu pomôcť zmierňovať niektoré príznaky migrény, ako sú bolesti hlavy a stres. Vyskúšajte niektorý z týchto bylinných čajov, ktoré sa odporúčajú na migrénu.

Video Player is loading.
Stream Type LIVE
Advertisement
Current Time 0:00
Duration 0:00
Remaining Time 0:00
Loaded: 0%
    • Chapters
    • descriptions off, selected
    • subtitles off, selected
    TEASER | 6 top BYLINIEK pre krásnu, hebkú a zdravú pokožku
    Zdroj: NMH/Záhradkár

    Z bazy čiernej

    Čaj z bazy čiernej (sambucus nigra) eliminuje bolesti pri migréne. Okrem migrény má výborné účinky pri prechladnutí. Eliminuje kašeľ, má protizápalové účinky. Odporúča sa piť pri zápale pľúc, bronchitíde, chrípke, angíne. Eliminuj stres, poruchu trávenia a čistí obličky i močové cesty.

    Postup
    Sušené a rozdrvené kvety zalejte vriacou vodou a nechajte 10 minút lúhovať.
    Čaj sceďte, aby nebol príliš silný. Odporúčaná dávka je piť šálka čaju tri až päťkrát denne.

    Z chmeľu


    Čaj z chmeľu (humulus) pôsobí utišujúco na nervovú sústavu pri nespavosti, pri ťažkostiach v období klimaktéria, zvýšenej nervovej podráždenosti, pri poruchách trávenia. Zvonka sa používa aj pri ranách, ktoré majú tendenciu sa zle hojiť.

    Postup
    Lyžičku sušeného chmeľu zalejte vodou a nechajte lúhovať 10 minút. Po scedení môžete piť. Ale pozor, divý chmeľ je nevhodný na využitie pri liečení. Používa sa výhradne šľachtený chmeľ, ktorý sa pestuje pre pivovarnícky priemysel.

    Zdroj: Shutterstock

    Ale pozor, divý chmeľ je nevhodný na využitie pri liečení.

    Z mladých výhonkov archangeliky

    Čaj z archangeliky lekárskej (Archangelica oficinalis) účinkuje aj pri nadúvaní a nevoľnosti, ale tiež pri zníženej tvorbe moču. Užíva sa najmä pri tráviacich ťažkostiach, nechutenstve a ochoreniach priedušiek, ale pôsobí aj proti migréne a celkovej únave. Archangelika je podobná feniklu, kôpru alebo petržlenu. Najčastejšie sa používa koreň a zo semien archangeliky sa vyrába likér.

    Postup
    Jednu čajovú lyžičku mladých čerstvých výhonkov zalejeme 250 ml vody. Čaj môžeme variť alebo len nechať lúhovať, nie dlhšie ako 15 minút. Odporúčaná dávka je piť dvakrát denne.

    Zdroj: SHUTTERSTOCK

    Najčastejšie sa na liečbu používa koreň a zo semien archangeliky sa vyrába likér.

    Vyberáme pre vás niečo PLUS