Čo sa stane, keď pridáte ZÁZVOR do krmiva pre SLIEPKY? Výsledky vás prekvapia!
13. 11. 2024, 11:00

Zdroj: shutterstock
Ideálny čas, keď by mali sliepky dostať do krmiva ďumbier (zázvor), je jar a jeseň.
Zdroj: SHUTTERSTOCK
Zdroj: Shutterstock
Zdroj: Shutterstock
Galéria k článku

Zdroj: redakcia Záhradkár
Zdravý zázvor
Ideálny čas, keď by mali sliepky dostať do krmiva ďumbier (zázvor), je jar a jeseň. Použiť môžete zázvorový prášok, čerstvo strúhanú hľuzu alebo tiež odvar. Optimálne množstvo je v rozmedzí od 10 g do 15 g zázvoru na 1 kg krmiva. Nikdy nie viac! Ideálne je použiť prášok, ktorý sa dobre váži a predáva sa po gramoch. Takýto prášok môžete nosniciam nasypať priamo do kŕmidiel na kŕmnu zmes, rozpustiť vo vode alebo primiešať do šrotu zemiakov či kukurice.
Zdroj: shutterstock
Ideálny čas, keď by mali sliepky dostať do krmiva ďumbier (zázvor), je jar a jeseň.
Upozornenie: Každý chovateľ by mal byť pri jeho podaní opatrný. Pri predávkovaní totiž hrozia isté negatívne vedľajšie účinky. Dbajte na jeho množstvo a ak si nebudete istí jeho dávkou, podávajte ho radšej menej.
Zdroj: Shutterstock
Odborníci preukázali, že sliepky, ktorým bol zázvor podávaný, začali znášať vajcia s väčšou hmotnosťou.
Odborníci preukázali, že sliepky, ktorým bol zázvor podávaný, začali znášať vajcia s väčšou hmotnosťou a tiež sa neskôr preukázalo vyššie množstvo antioxidantov vo vaječných žĺtkoch.
3 liečivé bylinky vhodné do kŕmidla >>>
Prospešné bylinky
Rovnako ako u ľudí, tak aj u sliepok sa môže objaviť určitá alergická reakcia na niektorú bylinku. Majte preto vždy tento fakt na pamäti a uistite sa, či vďaka bylinkám prospievajú.
Zdroj: shutterstock
Nechtík lekársky sfarbí žĺtok krásne do žltého odtieňa.
- Harmanček lekársky: Kvety obsahujú betakarotén, ktorý sfarbí každý žĺtok do sýtej farby. Vďaka antimikrobiálnym vlastnostiam podporí aj imunitný systém.
- Nechtík lekársky: Sfarbí žĺtok krásne do žltého odtieňa, zvýši zimnú produkciu vajec a pomôže predchádzať chorobám a bronchitíde u mladých kurčiat.
- Echinacea úzkolistá: Používa sa na podporu imunitného systému. Najľahšie sa mieša sušená s krmivom alebo môžete vlažný odvar naliať v zime do napájačiek.
Počuli ste už náš podcast? V každej epizóde vám prezradíme praktické tipy do záhrady a poskytneme zaujímavé rozhovory s odborníkmi.