Umožní vám pomerne skoro vysiať prvú zeleninu, ako sú reďkovky, šaláty či skoré kaleráby, a zároveň predĺži zber teplomilných rajčiakov a paprík až do začiatku jesene.
Samozrejme, výhody pestovania zeleniny pod strechou skleníka si budete môcť naplno užívať len v prípade, že dodržíte všetky dôležité pravidlá a nespravíte žiadnu zásadnú chybu, ktorú vám rastliny neodpustia.
Nesprávny sused
V skleníku nemôžete pestovať spolu všetku obľúbenú zeleninu, lebo jednotlivé druhy potrebujú na svoj rast odlišné podmienky. Ukážkový príklad toho, že pestovanie rastlín z jednej skupiny zelenín nebude záruka úspechu, je kombinácia rajčiakov a uhoriek pod jednou strechou. Kým uhorky sú náročnejšie na vzdušnú vlhkosť a vyhovuje im 90 až 95 percent, pre rajčiaky alebo papriku je to príliš veľa. Ak sa však nechcete vzdať ani jedného druhu, rajčiaky aspoň vysaďte bližšie ku dverám skleníka a uhorky dozadu.
Hlboké vysadenie
Predpestované priesady zeleniny saďte rovnako hlboko, ako rástli v zakoreňovačoch. Hlavne šalátom škodí „utopenie“ srdiečka, v ktorom sa potom hromadí zálievková voda a tak vznikajú hniloby. Výnimkou sú napríklad priesady kalerábov, ktoré saďte o trošku hlbšie. Zabránite tak neskoršiemu vyvracaniu mohutnejších rastlín. Hlbšie vysadenie pomôže priesadám rajčiakov vytvoriť si mohutnejší koreňový systém.

Hustý spon
V snahe získať väčšiu úrodu často menej skúsení záhradkári sadia predpestované priesady príliš husto alebo zanedbajú jednotenie po siatí osiva. Každý zeleninový druh potrebuje na svoj zdravý rast určitý priestor. Vyjednotenie reďkoviek, karotiek alebo šalátov je nevyhnutné na dopestovanie kvalitnej úrody.