Nálety obaľovačov môžete sledovať priamo na webovej stránke Ústredného kontrolého a skúšobného ústavu poľnohospodárskeho v Bratislave. Nálety sa sledujú vďaka feromónovým lapačom pre odchyt dospelcov. Podľa zistení pokles náletov medzi prvou a druhou generáciou nie je veľký, to sa týk ale len niektorých lokalít.

Pre vykonanie ošetrenia musíte vystihnúť vhodný termín. Prvý termín ošetrenia je ihneď po vyvrcholení letovej vlny motýľov, prípadne hneď potom, ako nájdete prvé vajíčka obaľovača jablčného. V tomto termíne sú povolené prípravky Coragen 20 SC, Vesticor, Integro alebo Harpun. Druhé ošetrenie pri správnom načasovaní nie je potrebné.

V prípade biologických prípravkov sa aplikujú jeden až dva dni pred liahnutím húseníc alebo tri dni po vyvrcholení letovej vlny motýľov. Veľmi dôležité je ale všímať si v tomto prípade vajíčka, ktoré majú tesne pred liahnutím čierne hlavičky. Práve vtedy je ten správny čas.

Keď už sa húsenice vyliahnu, čiže približne 8 dní po vyvrcholení letovej vlny motýľov, proti vyliahnutým húseniciam sú účinné prípravky Bulldock 25 EC, Green Bull, Cyprin 10 EC, Decis EW 50, Delta EW 50, Lambdol, Mavrik, Evure, Apiflex, Carnadine, Kestrel a ďalšie. Účinné sú aj biologické prípravky ako Lepinox Plus, Carpovirusine, Madex. Tie sa aplikujú 3 dni po prvom termíne.
