V júni ešte stále môžete pokračovať so sejbou viacerých plodín, napríklad uhoriek, mangoldu, či cvikly. Fenikel nevybehne hneď do kvetu, jánska mrkva pozberaná na jeseň je lepšie skladovateľná ako tá zo skorej sejby. Semená cukiet a patizónov vo vyhriatej pôde skoršie zídu a dokonca lepšie odolávajú chorobám, najmä múčnatke. Znie to veľmi dobre. Aby sa však úroda vydarila, dajte si záležať na príprave i výbere hriadok a následnej údržbe.

Na toto si dávajte pozor
- No neskoršie vysievanie sú vhodné skoré alebo poloskoré odrody s kratšou vegetáciou.
- Ak v júni sejete následné plodiny, starostlivo odstráňte zvyšky po predchádzajúcich druhoch na hriadke.
- Nepestujte po sebe rovnaké ani príbuzné druhy, napríklad reďkovky po reďkovkách, brokolicu po skorom kalerábe alebo po skorej kapuste.
- Počítajte s tým, že každá plodina odoberie z pôdy určité množstvo živín. Doplňte ich preto podľa konkrétnej situácie na danej hriadke. Niektoré zeleniny, napríklad hrach a fazuľa, zanechajú pôdu s vyšším obsahom dusíka, než mala na začiatku ich pestovania. Dusík je však viazaný v koreňových hľúzkach a určitý čas potrvá, než sa rozložia a uvoľnia ho do pôdy pre ďalšie plodiny.

- Pôdu pripravte podľa klimatických a vlhkostných podmienok záhrady. Prílišné kyprenie v suchom období nie je nevyhnutne nutné.
- Pozor na škodce! Slizniaky, skočky, ale aj mravce môžu priame júnové výsevy úplne zničiť. Krehké klíčiace rastliny sú pre ne lahôdka.
- Základným predpokladom úspechu je zaistenie dostatočnej vlhkosti pôdy počas celého obdobia klíčenia. Zároveň však musíte zabrániť tvorbe prísušku. Ak máte príliš ťažkú pôdu, semienka zasypávajte záhradnou zeminou zmiešanou so záhradným substrátom.
- Pri letných sejbách hrozí vyschnutie semien, preto je dôležitá pravidelná zálievka.
- Na zníženie odparovania vody z pôdy v posledných letných mesiacoch sa pri sejbách osvedčilo prikryť hriadky bielou netkanou textíliou. Odstráňte ju však hneď, ako začne osivo klíčiť. Využiť môžete napríklad aj pokosenú trávu.